Mieszkanie dla studenta – jak wybrać?

Mieszkanie dla studenta - wejść w ten biznes?
Chcesz wynająć mieszkanie studentom? Sprawdź czy warto
13 listopada 2017

Mieszkanie dla studenta – jak wybrać?

Mieszkanie dla studenta. Jak powinno wyglądać?

Już niedługo nadejdzie czas, w którym studenci będą coraz intensywniej poszukiwać mieszkania czy pokoju do wynajęcia.  Na rynku mieszkaniowym w miastach uniwersyteckich oferta lokali na wynajem jest ogromna. Nie zawsze właściciele mieszkań mają świadomość, że żacy mają inne potrzeby związane z mieszkaniem niż na przykład czteroosobowa rodzina.

Doskonałe położenie

Mieszkanie na obrzeżach miasta nie zawsze jest najlepszym pomysłem dla studenta. Problemem jest komunikacja: dojazd na uczelnię, do biblioteki i nie tylko. Oczywiście mieszkanie w ścisłym centrum wiąże się z wyższymi kosztami, warto zatem poszukać mieszkania do wynajęcia mając na uwadze położenie najbliższych linii komunikacji miejskiej.

Rozkład pomieszczeń ma znaczenie

Bardzo często jedno mieszkanie wynajmuje grupka przyjaciół czy znajomi. Lokale z aneksem kuchennym w tym przypadku nie są najlepszym rozwiązaniem. Zupełnie inaczej funkcjonuje się w mieszkaniu, w którym salon z aneksem jest częścią wspólną. Praktyczne jest też odseparowanie łazienki i toalety, gdyż to bardzo podnosi komfort mieszkania. W naszym kraju największą popularnością cieszą się mieszkania 2-3 pokojowe. Znacznie mniej oblegane przez ceny są garsoniery.

Nie tylko mieszkanie

Wielu właścicieli mieszkań bardzo dobrze orientuję się w tym, że studenci będą poszukiwać dobrze umeblowanego mieszkania. Właściciele mieszkań dbają także o to, aby lokatorzy nie musieli troszczyć się o naczynia i sztućce. Rzeczy, które są na wyposażeniu mieszkania, należy odnotować w umowie najmu. Żacy szukają także mieszkań w których jest pralka, coraz popularniejsze są także zmywarki.

Opłaty są kluczowe

Największe znaczenie odgrywa oczywiście wysokość opłat. Młodzi ludzie poszukują najczęściej najatrakcyjniejszych cenowo ogłoszeń. Warto jednak sprawdzić, czy odrobinę wyższe koszty nie zagwarantują nam o wiele lepszych warunków mieszkaniowych.

Studia to okres usamodzielnienia. Warto poświęcić czas i znaleźć takie mieszkanie, które zagwarantuje nam odpowiednie warunki do funkcjonowania i nie nadwyręży budżetu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *